Facebook  ul. Kościuszki 4  67 256 10 09   kancelaria@parafiawielennadnotecia.pl A A A
Czcionka: AAA « wstecz drukuj

Ogłoszenia parafialne 2. Niedziela Wielkiego Postu 25.02.2024 r.

sobota 24.02.2024

1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej w piątek od godz. 15.30 do godz. 16.45 i Msza św. o godz. 17.00. Po Mszy św. Droga Krzyżowa dla wszystkich, a po Drodze Krzyżowej nabożeństwo wynagradzające za zniewagi wobec Najświętszego Sakramentu. W sobotę Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 8.00. Także od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. O godz. 10.00 różaniec prowadzony przez mężczyzn. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00 – potem Msza św. bez kazania. Przypominamy, że w niedziele w okresie Wielkiego Postu ostatnia Msza św. jest odprawiana bezpośrednio po Gorzkich Żalach. Nie ma Mszy św. o godz. 18.30.
  2. Dzisiaj po Mszach świętych przed kościołem zbierane są ofiary misyjne na dzieło pomocy „Ad Gentes”.
  3. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w przyszłą sobotę i niedzielę po Mszach św. będą zbierane ofiary przed kościołem na pomoc osobom potrzebującym z naszej parafii z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych. Szczególnie pomagamy osobom starszym i chorym o niskich dochodach.
  4. Do skrzyni pod chórem można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  5. Planowana na kwiecień pielgrzymka do Ziemi Świętej nie odbędzie się z powodu trwającego konfliktu zbrojnego. W związku z tym chcemy zorganizować pielgrzymkę śladami św. Pawła i św. Barnaby na Cypr w dniach 7 – 14 października 2024r. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z księdzem proboszczem.
  6. W przyszłą niedzielę można złożyć w zakrystii dobrowolną ofiarę na remont dachu kościoła.
  7. Droga Krzyżowa ulicami Wrzeszczyny odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 15.00. Prosimy o przygotowanie nagłośnienia, krzyża i trasy Drogi Krzyżowej.
  8. W Wielkim Poście składamy daninę diecezjalną. Koperty można zabrać wychodząc z kościoła.
  9. Biuro parafialne czynne w środę po Mszy św. o godz. 18.30 i w piątek po Mszy św. o godz. 17.00. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Spowiedź pół godziny przed Mszą św.  W zakrystii jest do nabycia Przewodnik Katolicki z książeczką.

Dziękujemy za składaną daninę diecezjalną oraz ofiary na inwestycje parafialne i na śmieci na cmentarzu wpłacane na konto parafialne. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii i wszelką życzliwość.

1. Zmarli: śp. Janina Szpakowska, l. 88 z Kołobrzegu; śp. Kazimierz Jakubik, l. 80 z ul. Bohaterów Westerplatte – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……