Facebook  ul. Kościuszki 4  67 256 10 09   kancelaria@parafiawielennadnotecia.pl A A A
Czcionka: AAA « wstecz drukuj

Ogłoszenia parafialne 6. Niedziela Zwykła 11.02.2024 r.

sobota 10.02.2024

1. Od środy 14 lutego br. rozpoczynamy w Kościele czas Wielkiego Postu.
  1. W Środę Popielcową Msze św. w Wieleniu o godz. 7.30, 10.30 i 18.30; we Wrzeszczynie o godz. 17.00. W ramach aktu pokuty na wszystkich Mszach św. posypywanie głów popiołem. Po Mszach św. zbierane będą ofiary na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Jeden posiłek do syta i dwa skromne posiłki. Nie spożywamy mięsa. Nie ma żadnej dyspensy. W Środę Popielcową nie będzie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i biuro parafialne będzie nieczynne.
  1. W Wielkim Poście składamy daninę diecezjalną – na potrzeby diecezji i parafii – na remont dachu kościoła i inwestycje parafialne. Koperty będzie można zabrać wychodząc z kościoła w Środę Popielcową.
  1. W tym tygodniu rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. Jest w naszej tradycji zwyczaj, że Wielki Post przeżywamy podejmując różnego rodzaju umartwienia. Dajmy świadectwo, że poważnie traktujemy Wielki Post.
  1. W piątek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla dzieci – prowadzą Panie Katechetki; Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży o godz. 18.00. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00 – potem Msza św. bez kazania. Kazania pasyjne głosić będzie ks. Paweł Czwojdrak – proboszcz z Piłki. Do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Biuro parafialne czynne w piątek po Mszy św. o godz. 18.30. Msza św. w tygodniu tylko o godz. 18.30 (trwają ferie zimowe).
  1. Przypominamy, że we wszystkie niedziele Wielkiego Postu nie ma Mszy św. o godz. 18.30. Ostatnia Msza św. jest odprawiana bezpośrednio po Gorzkich Żalach ok. godz. 15.40.
  1. W zakrystii jest do nabycia Przewodnik Katolicki oraz książeczka na Wielki Post 40 dni z Bogiem za 5 zł.

Dziękujemy za ofiary złożone na remont dachu kościoła, za ofiary składane w kościele i wpłacane na konto parafialne.

Zmarł śp. Marian Baranowicz, z ul. Dworcowej, l. 87 – pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.00 – Dobry Jezu a nasz Panie……….

ks. Tomasz Kolinski - proboszcz